Mateusz Blachnierek, Maria Wachowiak i Kuba Gościniak zostali laureatami konkursu „Film promocyjny – ekologia idzie w parze ze zdrowiem” . Konkurs przeprowadzono w ramach projektu „Zielono-niebieskie Pobiedziska”.
Uczestnicy konkursu przygotowali filmy pokazujące potrzebę zachowań zmierzających do ograniczenia zmian klimatu i łagodzenia skutków tych zmian w życiu codziennym. Trwające nie dłużej niż 30 sekund filmy popularyzują też zdrowy styl życia.

– Najtrudniejszym etapem produkcji filmu było znalezienie pomysłu i przygotowanie scenariusza. Sam montaż materiału, który nagrywałem w okolicach Pobiedzisk, zajął mi dwa dni – opowiada Mateusz Blachnierek laureat pierwszej nagrody.
Gmina Pobiedziska wspólnie z Intbau Norway realizuje projekt „Zielono-niebieskie Pobiedziska”. Dofinansowany jest on ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”, obszar programowy Klimat. Kwota jaką na ten cel pozyskano to 3 551 375,90 zł.

W przypadku pobiedziskiego projektu ważny jest też udział mieszkańców w jego powstaniu. Jak mówił w trakcie wręczenia nagród Burmistrz Pobiedzisk, młodzi mieszkańcy miasta zwrócili uwagę samorządowcom na brak miejsca, w którym młodzież mogłaby się spotykać.

– Petycję podpisało blisko 400 osób. Kolejnym krokiem był spacer z autorami petycji w celu wybrania miejsca pod parki. Młodzież wskazała teren ciekawy, ale trudny do adaptacji. Prace zmierzające do utworzenia parków trwają – dodaje Burmistrz Antkowiak.

– Pomysł pochodzi od mieszkańców i efekty wracają do mieszkańców – podsumowała spotkanie Dorota Gozdowska dyr. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Przewiń na górę
pl_PLPolski
Skip to content