Zapraszamy na „XIII Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny Pobiedziska 2022”, który odbędzie się w dniu 11 czerwca 2022r.

Piknik organizowany jest w ramach projektu „ZIELONO-NIEBIESKIE POBIEDZISKA”. Celem projektu jest zwiększenie odporności gminy Pobiedziska na zmiany klimatyczne poprzez realizację inwestycji zielono-niebieskiej infrastruktury oraz poprawę świadomości ekologicznej i zachowań wśród mieszkańców na bardziej przyjazne.

Piknik odbędzie się na terenie boiska przy Szkole Podstawowej w Pobiedziskach. Przewidujemy bardzo ciekawe stoiska tematyczne oraz konkurencje opracowane przez partnerów imprezy.

Dzieci z przedszkoli oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych wezmą udział w licznych konkursach ekologicznych. Podczas Pikniku zostaną ogłoszone wyniki konkursów, w których biorą udział uczniowie szkół podstawowych: konkurs na wykonanie zaproszenia na piknik ekologiczny, konkurs „zielone miasto bez samochodu”, konkurs „Walczymy ze zmianami klimatu lokalnie, działamy globalnie”, konkurs „Zielono-niebieski plakat”, a także konkurs Fundacji SolarSpot „MÓJ EKO dom marzeń”.

Podczas Pikniku będzie można wymienić makulaturę na drzewko lub naturalny środek wspomagający uprawę roślin „TERRAWIT”, produkowany przez ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie- Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Środek otrzymywany jest w procesie kompostowania, wyłącznie selektywnie zbieranych traw, gałęzi, liści, kory. Jest to środek w 100 % naturalny.

Dodatkowo zachęcamy do włączenia się w zbiórkę karmy dla kotów wolnożyjących.

Przewiń na górę
pl_PLPolski
Skip to content