Dnia 22 sierpnia  2023 roku  podpisano umowę dla zadnia nr 3 pn.: „Budowa Parku Miejskiego w Pobiedziskach”  na kwotę  2.776.666,18 zł brutto, z terminem wykonania  90 dni od dnia podpisania umowy tj. koniec listopada 2023 r.

To kolejna, po promenadzie i Parku Malucha, inwestycja powstająca w ramach projektu Zielono-Niebieskie Pobiedziska. Park Miejski zajmie powierzchnię 6170,0 metrów kwadratowych, z czego zieleń będzie stanowiła 3140,0 m kw.

Jedną z pierwszych czynności, jakie wykona firma Garte-Polska, jest rozbiórka i utylizacją betonowego ogrodzenia. Następnie wyznaczone zostaną strefy parku, przygotowana nawierzchnia terenów zielonych i alejki spacerowe.

W trakcie prac powstaną schody skarpowe, bramownica wejściowa, pergole, kładka piesza, ławki, kosze, tablice informacyjne, skrzynie na rośliny. Park oświetlony zostanie siedemnastoma latarniami solarnymi. Posadzone zostaną w nim rodzime gatunki drzew jak: dąb, grab, jarząb, lipa, sosna i wierzba.

– Planujemy również renaturalizację istniejącego rowu między dwoma jeziorami. Wszystko co robimy, w tym projekcie ważne jest dla środowiska i ma podnieść komfort życia w mieście. Kolejne nasadzenia oraz retencjonowanie wody deszczowej poprawią odporność na zmiany klimatu – wyjaśnia Ireneusz Antkowiak Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.

Pomysłodawcami utworzenia w Pobiedziskach parku są młodzi mieszkańcy gminy, którzy napisali w tej sprawie petycję, a następnie spotkali się z Burmistrzem.

Projekt „Zielono-niebieskie Pobiedziska” realizowany jest przez Gminę Pobiedziska w partnerstwie z INTBAU Norway. www: zielono-niebieskie.pobiedziska.pl e-mail: zielono-niebieskie@pobiedziska.pl.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, obszar programowy Klimat.

fot. T. Chmielewski

Przewiń na górę
pl_PLPolski
Skip to content